Get Adobe Flash player
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Surrexit Christus, Alleluja !!!

Surrexit Christus, Alleluja !!!
 
Życzę wszystkim rodakom w tym mieszkańcom miasta i gminy Więcbork oraz czytelnikom gazety więcborskiej radosnych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego AD 2019 !!!
Tomasz Roman Bracka

Jerusalem w miejscu ukrzyżowania Jezusa Chrystusa w Bazylice Grobu Pańskiego - foto Tomasz Bracka

Jerozolima miejsce ukrzyżowania Jezusa Chrystusa w Bazylice Grobu Bożego. – foto Tomasz Roman Bracka

Grób Jezusa Chrystusa w Jerusalem widoczny na zdjęciu pusty !!! Jezus Chrystus zmartwychwstał radujmy się Alleluja !!! foto Tomasz Bracka

Surrexit Christus, Alleluja !!! Na zdjęciu miejsce zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie –  foto Tomasz Roman Bracka

 
Surrexit Christus, Alleluja !!!

Surrexit Christus, Alleluja !!! Na zdjęciu moja pielgrzymka do miejsca ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie. – Tomasz Roman Bracka

Wielki Piętek więcborski kościół. foto Tomasz Roman Bracka

Wielki Piętek więcborski kościół.
foto Tomasz Roman Bracka

Wielka Sobota kościół katolicki w Więcborku. foto Tomasz Roman Bracka

Wielka Sobota kościół katolicki w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Kolejne bezprawie po więcborsku i drogi widmo w Więcborku !!!

Kolejne bezprawie po więcborsku i drogi widmo tak można określić stanowisko pokontrolne Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Więcborku. Po przeprowadzonej kontroli po mojej interwencji okazało się, że miasto Więcbork nie raczyło przez 20 lat wyznaczyć istniejących na mapach i ogłoszeniach urzędowych, mowa o ulicach widmo na Osiedlu Piastowskim w Więcborku. Żeby było dosadniej to większość bezwzględna ulic na tym osiedlu nie jest dopuszczona do ruchu pieszego i kołowego i nie posiada statusu drogi publicznej czy nawet wewnętrznej.

To oznacza jednoznacznie, że wszyscy uczestnicy ruchu pieszego i kołowego poruszają się tam nielegalnie i w każdej chwili są narażeni na utratę prawa jazdy czy mandat karny. Kolejne niebezpieczeństwo wynikające z tego bezprawia to nieskuteczność polis ubezpieczeniowych jak dojdzie na tych ulicach widmo do wypadków czy kalectwa na drodze za co pełna odpowiedzialność ponosi właściciel czyli Gmina Więcbork.

Jak to możliwe, ze taki wiele ulic widmo występuje w Więcborku i Wituni bo problem dotyczy zarówno osiedla Słonecznego, Na Skarpie czy też innych ulic w liczbie ponad 60 sztuk. Dodam więcej, że po kontroli ulic Strzeleckiej, Rybackiej i Parkowej w Więcborku już wszczął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego postępowanie dyscyplinarne i administracyjne. Jak ustaliłem dziś w rozmowie z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w/w ulice nie posiadają książki ulic oraz brak na nich okresowych rprzeglądó. Ulice te są za wąskie i nie mogą być dopuszczone do ruchu kołowego gdyż szerokość ulicy tego typu to 5,5 metra, a w okolicach starosty Marach ulica ta ma zaledwie 2 metry szerokości i jest dwukierunkowa.

W trakcie kontroli okazało się, że ulica Strzelecka w Więcborku kończy kawałek się za domem byłego burmistrza Maracha, a dziś Starosty Powiatu w Sępólnie. Dalsza część ulicy do plaży miejskiej w Więcborku w ogóle nie figuruje w rejestrze i nie ma żadnych uregulowań prawnych wiec od dziś na plaże wjechać nie można !!! Co w tej sprawie przez 25 lat robili byli burmistrzowie Więcborka z Andrzejem Marachiem i Pawłem Toczko odpowiem kompletnie nic. Oskarżam za ten stan rzeczy kierownika referatu drogowego gminy Więcbork Tomasz Fifielskiego, który swoim celowym zaniechaniem i partactwem w tej sprawie przez kilkanaście lat swojego urzędowania w Gminie Więcbork doprowadził do tej sytuacji. Na potwierdzenie mych słów załączam częściowy protokół pokontrolny w tej sprawie PINB w Sępólnie Kr z przed kilku dni.

Obecnie trwa kontrola wszystkich dróg i ulic gminnych w mieście Więcbork i wsi Witunia i już dziś mogę powiedzieć, ze ulic widmo w Więcborku jest kilkadziesiąt to samo dotyczy Wituuni wobec powyższego trzeba będzie w końcu to uregulować prawnie i wyciągnąć konsekwencje wobec winnych tego bezprawia urzędników burmistrza. Kolejna rzecz to obowiązek dostosowania tych ulic to stanu normalności i parametrów szerokościowych oraz standardów prawa przypisanych drogą publicznym i wewnętrznym.

Tomasz Bracka

Protokół pokontrolny PINB w Sępólnie kr na drogach gminnych w Więcborku w 2015r

Protokół pokontrolny PINB w Sępólnie kr na drogach gminnych w Więcborku w 2015r.

Powiatowe drogi śmierci nie kręcą starosty i radnych powiatowych !!!

Po mojej kolejnej interwencji u Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Kr, obnażyłem ogrom nieprawidłowości na drogach powiatowych w mieście i gminie Więcbork co poniżej załączam w protokole pokontrolnym ujawniającym wieloletnie zaniechania władz oraz radnych powiatowych, gminnych i nieudolnego Zarządu Dróg Powiatowych w Sępólnie Kr.

Prawie wszystkie drogi powiatowe przebiegające przez Więcbork nie spełniają norm ustawowych dla ich szerokości, która musi wynosić 6 metrów. Brak też licznych chodników, oświetlenia ulicznego, poboczy, odwodnienia, naprawy skruszałej nawierzchni. Kolejne nieprawidłowości to brak rowów odwadniających przy obu drogach wojewódzkich oraz liczne nierówności i zakrzaczenia. Podczas kontroli odnotowano liczne wyboje i nadmiar ziemi przy spękanych pasach drogowych co notorycznie uszkadza jezdnie.

Wobec powyższego pytam publiczne z jakiej racji płacimy z naszych podatków i publicznych pieniędzy bezradnym starostą, radnym powiatowym. Pytam co się dzieje z umysłami wyborców, że tak niekompetentnych ludzi wybierają na urzędy i radnych powiatowych. Przecież ci ludzie znają się tylko na odbieraniu tłustych diet, a co niektórym jak w Więcborku jeszcze jeszcze im mało i chcą podwyżki, naprawdę żenujący spektakl !!!

Pytałem ostatnio lekarza co się dzieje z zdrowiem wyborców, że inwalidą politycznym i nierobą powierzają władze i jeszcze za to im płacą. Takiego obłędu to nawet na Białorusi nie ma jak w naszym powiecie więcborsko – sępoleńskim sfałszowanym przez sprzedawczyków politycznych z Więcborka i Sępólna za etaty dla tych cwaniaczków i ich potomstwa.

Tomasz Bracka

Pismo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Kr do Tomasz Bracka

Pismo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Kr do Tomasz Bracka

Pismo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Kr do Tomasz Bracka

Pismo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Kr do Tomasz Bracka

Pismo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Kr do Tomasz Bracka

Pismo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Kr do Tomasz Bracka

Pracuje nie celebruje nieudolni politykierzy czyli nowa droga z Wiela przez Więcbork do Sępólna Kr!!!

Wielomilionowa inwestycja drogowa dla Więcborka i Powiatu do Tomasza Bracka i marszałka województwa Piotra Całbeckiego dla was rodacy.

Poniżej zamieszam oficjalne stanowisko w tej sprawie skierowane na moje ręce jako wnioskodawcy tego przedsięwzięcia które wyniesie około około 100 000 000 zł !!!

W ramach inwestycji powstaną dwa ronda i jedno skrzyżowanie w Więcborku, oraz wymiana wszystkich chodników i ulic przy DW 241 z wymianą starych latarni na nowe, których okablowania znajdą się w ziemi. Chodzi o ulice Wyzwolenia, Hallera, Mickiewicza, Pocztową i Gdańska do przejazdu kolejowego.

Wymiany doczeka się cała nawierzchnia asfaltowa od Wiela przez Zabartowo, Więcbork do Sępólna w obrębie drogi wojewódzkiej nr. 241. Powyższa inwestycja obok planowanej gazyfikacji ziemnej Więcborka to pokłosie mojej wieloletniej pracy na rzecz realizacji w/w inwestycji i poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców Więcborka i powiatu.

Tak musi wyglądać skuteczność polityka szanowni oponenci i malkontenci, czas byście w końcu to pojęli i uszanowali i przestali wybierać inwalidów samorządowych. Przy okazji dziękuje moim mądrym wyborcą za niespełna pól tysiąca głosów oddanych na mnie na posła RP podczas ostatnich wyborów parlamentarnych.

Tomasz Bracka

Ekstaza muzyczna Napiórkowskiego na więcborskim Rynku

Ekstaza muzyczna Napiórkowskiego na więcborskim Rynku, tak można śmiało określić niedzielny występ artysty w ramach Dni Więcborka.

Tomasz Bracka

Koncert Napiórkowskiego na Więcborskim Rynku. foto Tomasz Bracka

Koncert Napiórkowskiego na Więcborskim Rynku. foto Tomasz Bracka

Koncert Napiórkowskiego na Więcborskim Rynku. foto Tomasz Bracka

Koncert Napiórkowskiego na Więcborskim Rynku. foto Tomasz Bracka

Były pałac i rezydencja Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka

Były pałac i rezydencja Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka

Były pałac i rezydencja Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka


Mija 80 rocznica utworzenia rezydencji Prezydenta Polski prof. Ignacego Mościckiego w Więcborku

Pismo prezydenta w sprawie przejęcia rezydencji prezydenckiej w Więcborku.

Pismo prezydenta w sprawie przejęcia rezydencji prezydenckiej w Więcborku.

Była Rezydencja Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Runowie Młyn Gmina Więcbork wymaga upamiętnienia i oznakowania stosowną tablicą informacyjną. To wstyd dla miasta i jego władz, że Prezydent Ignacy Mościcki przebywający wielokrotnie w Więcborku nie doczekał się nawet nazwy ulicy, a o upamiętnieniu tego miejsca już nie wspomnę.

Właśnie w tym roku mija 80 rocznica utworzenia w Więcborku rezydencji Prezydenta Polski prof. Ignacego Mościckiego. Miało to miejsce w 1933r. za sprawą ówczesnych władz miasta czyli burmistrza Pitra Lindeckiego i mego pradziadka Jana Bracka członka zarządu miasta z ramienia BBWR o czym żaden czerwony pająk w więcborskim magistracie nie raczy wspomnieć!

Prezydent Ignacy Mościcki i Marszałek Polski Edward Rydz Śmigły na polowaniu w lasach więcborskich Runowo Młyn w okolicach prezydenckiej rezydencji.

Prezydent Ignacy Mościcki i Marszałek Polski Edward Rydz Śmigły na polowaniu w lasach więcborskich Runowo Młyn w okolicach prezydenckiej rezydencji.

 Pałac Prezydenta Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka

Pałac Prezydenta Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka

Prezydent Polski Ignacy Mościcki i Marszałek Polski Józef Piłsudski i gen. Edward Rydz Śmigły w domu Jana Bracka na więcborskim rynku, gdzie w czasach II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku

Prezydent Polski Ignacy Mościcki i Marszałek Polski Józef Piłsudski i gen. Edward Rydz Śmigły w domu Jana Bracka na więcborskim rynku, gdzie w czasach II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku

To skandal i profanacja majestatu Rzeczypospolitej i jej oddanego Prezydenta by nie oddać Prezydentowi jego własności i sprzedać to za pis grosz. Przypominam, że Prezydent RP był zainteresowany przejęciem Rezydencji Prezydenckiej w Więcborku tak jak to uczynił w Wiśle, Ciechocinku i na Helu. Świadczy o tym korespondencja. którą w tym czasie prowadziłem z Prezydentem odnośnie przejęcia rezydencji i pałacu prezydenckiego na przedmieściach Więcborka. Niestety zablokował to ówczesny starosta Drozdowski i Rada Powiatu w Sępólnie Kr. Wstyd był Starosto i wstyd były burmistrzu Więcborka, wstyd i hańba była Rado Miejska w Więcborku. Przy okazji należy podziękować obecnemu właścicielowi tej rezydencji Panu Romualdowi który doprowadził pałac do dawnej świetności, a nawet podniósł jego standard nakładem wielomilionowej inwestycji. Zdaniem redakcji i czytelników gazety więcborskiej wszystkie historyczne miejsca w Więcborku należy upamiętnić stosownymi tablicami pamiątkowymi.

Mamy tu na myśli ową rezydencję Prezydenta RP, Synagogę więcborską, dwa więcborskie zbory ewangelickie, pałac w Runowie, pałac w Sypniewie byłą siedzibę Loży Masońskiej, miejsce zamków więcborskich Grzymalitów i Zebrzydowskich oraz Potulickich z Więcborka. To samo dotyczy kościoła katolickiego z przed 1000 lat na cmentarzu w lasku miejskim, cmentarzy katolickich, ewangelickich i żydowskich w MiG Więcbork.

Trzeba też odbudować najstarszy gród w Polsce i tej części Europy mieszczący się na na moich terenach rodzinnych na plaży miejskiej w Więcborku zrabowanych nam po wojnie przez miejscowych komunistów. To jest fundament promocji i rozwoju Więcborka w kraju i za granicą Polski o czym wszystkie władze miejskie od 1945r. zwyczajnie zapomniały. Turysta przybywający do Więcborka ma prawo poznać historię tej ziemi, a władze miejskie mają obowiązek mu to ułatwić. Dziś niestety to się utrudnia. Jest skandalem, że do dziś wszystkie władze miejskie od 1945r. nie potrafiły lub nie chciały ustalić daty nadania praw miejskich miastu Więcbork! Zdaniem redakcji i czytelników gazety więcborskiej takie osoby nie mają prawa sprawować władzy w naszym mieście i powinny zostać niezwłocznie usunięte z tych lukratywnych posadek!!!

Tomasz Bracka

Więcborski przekręt śmieciowy

 Więcborski przekręt śmieciowy tak mieszkańcy bloków w Pęperzynie gm. Więcbork nazywają bezprawne i podwójne pobieranie opłat za śmieci przez Urząd Miejski w Więcborku i spółdzielnie mieszkaniową Nad Orlą w Więcborku zarządzaną przez Pana Szamlewskiego.

Tak dalej być nie może by podwójnie obciążać mieszkańców bloków za jedną usługę. Od lipca br. mieszkańcy bloku 43 w Pęperzynie i pozostałych w tej miejscowości złożyli korekty deklaracji śmieciowych w więcborskim magistracie. Zatem od tego czasu powinna być im naliczana jedna opłata a nie dwie za tą samą obsługę. Wobec zaistniałej sytuacji sprawą powinna zająć się policja i prokuratura gdyż podwójne opłaty za te same usługi są niezgodne z prawem.

W mojej ocenie prawnej oszukani mieszkańcy Pęperzyna i innych miejscowości z gminy Więcbork mają pełne prawa dochodzić odszkodowań za to przestępstwo na drodze sądowej.

Tomasz Bracka

Dziś Warszawa i 200 000 Polaków mówi nie rządom tyranów z PO -PSL – RP i ich przywódcy słońcu Peru!!!

Dziś Warszawa i 200 000 Polaków mówi nie rządom tyranów z PO – PSL – RP i ich przywódcy słońcu Peru. Jako były opozycjonista demokratyczny i solidarnościowy z czasów komunistycznych w PRL w pełni popieram ten protest i przyłączam się do do żądania protestujących w sprawie dymisji tego rządu.

Demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach komunizmu zorganizowana przez Tomasza Bracka w 1988r.

Demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach komunizmu zorganizowana przez Tomasza Bracka w 1988r.

Słońce Peru

Słońce Peru

Ten rząd jest winny braku dekomunizacji sądów i prokuratur w Polsce, ten rząd ponosi odpowiedzialność za dalsze okradanie Narodu przez państwo Tuska, które do dziś nie przeprowadziło zapowiadanej od 25 lat ustawy reprywatyzacyjnej w Polsce. To ten rząd Donalda Tuska i jego posłowie koalicyjni ponoszą pełną odpowiedzialność za brak dialogu ze społeczeństwem, za umowy śmieciowe, za pracę Polaków do śmierci, za nacjonalizacje OFE, za wypędzenie z Polski za pracą i chlebem milionów młodych Polaków.

To ten rząd ponosi pełną odpowiedzialność za korupcje bezprawie i nietykalność zdegenerowanych sędziów i prokuratorów w Polsce, sam doświadczam tego bezprawia w licznych polskich sądach najgorzej jest w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku i Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, gdzie celowo łamanie się prawa obywateli i gdzie bezkarność sędziów to już norma nietykalnych ziomali pana Tuska.

Dzieci i starcy umierają z głodu, wzrasta liczba bezdomnych i samobójców z powodu nieludzkich reform rządu PO PSL RP, środki unijne i finansowe konfitury z UE są tylko dla wybranych, gminy i powiaty już dawno straciły płynność finansową. Rząd Tuska celowo wyniszcza polską oświatę, likwidowane są szkoły i przedmioty historyczno patriotyczne by zatrzeć tożsamość naszego Narodu. Na maturę z polskiego wracają jak w tym roku komunistyczni propagandziści. Malutkie dzieci zmusza się do pójścia do szkoły wbrew woli rodziców setek tysięcy protestów w tej sprawie.

Prawie trzy miliony podpisów polaków o referendum w sprawie niepodnoszenia wieku emerytalnego przez ten nieudolny rząd Donalda Tuska trafiło do sejmowej toalety PO-PSL-RP. Tak wygląda dialog tyranów z PO-PSL z Narodem, który dla nich znaczy tyle co papier do pupy. Dziś wszyscy mówimy im spadajcie na śmietnik historii mamy już dość tych nieudolnych i szkodliwych rządów szarlatanów z PO-PSL-RP.

Tomasz Bracka

Zbliża się 74 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Mapa ataku hitlerowsko - stalinowskiego na Polskie we wrześniu 1939r.

Mapa ataku hitlerowsko – stalinowskiego na Polskie we wrześniu 1939r.

Defilada Stalinowsko - Hitlerowska po obopólnej napaści i rozpoczęciu okupacji Polski. Brześć 22.09.1939r.

Defilada Stalinowsko – Hitlerowska po obopólnej napaści i rozpoczęciu okupacji Polski. Brześć 22.09.1939r.

Zbliża się 74 rocznica wybuchu II Wojny Światowej zaaranżowanej przez Stalina i Hitlera przy pełnej akceptacji wielkich mocarstw ówczesnego świata. Najgorzej na tym wszystkim wyszła Polska, która została zaatakowana od zachodu 01.09.1939r. przez wojska Adolfa Hitlera, a od wschodu 17.09.1939r. przez armie sowiecką Józefa Stalina.

Poniżej przedstawiam zdjęcie z wspólnej defilady hitlerowsko – stalinowskiej w Brześciu 22.09.1939r. po napaści zbrojnej Stalina i Hitlera na Polskie, po czym nastąpił podział łupów wojennych. W części sowieckiej od Wisły w Warszawie w głąb kresów II RP wszyscy Polacy stali się z automatu obywatelami sowieckimi narodowości sowieckiej bo tak sobie zażyczył Józef Stalin podpisując drugi pakt z Hitlerem dzielący polskie na dwie części. Największe mocarstwa czesnego świata nawet nie raczyły zaprotestować wobec tego bezprawia. Dziś mamy podobna sytuacje w Syrii gdzie gazuje się bezbronną ludność cywilną.

Cały ówczesny świat doskonale wiedział co się święci i miał pełną świadomość, że chodzi o kolejny rozbiór Polski. Świat to akceptował również po zakończeniu II Wojny Światowej sprzedając na niespełna 50 lat od 1944r. Polskie i Polaków w szpony Stalina i ZSRR. Zatem okupacja hitlerowska zakończyła się w latach 1944 – 1945r. i trwałą pięć lat. Natomiast okupacja sowiecka Polski trwałą od 1939r. do 1993r. kiedy to ostatni żołnierz radziecki opuścił terytorium okupowanej przez sowietów Polski.

Tomasz Bracka

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031