21 lipca 2024

Defetyzm i irracjonalne tłumaczenie wypalonego burmistrza z radnymi wobec oczywistych oczywistości, które nakazują ich honorową dymisję !

Burmistrz Więcborka z personelem nie chcą popedałować i zaklinają z radnymi w irracjonalnym tłumaczeniu rzeczywistość o fatalnych jego rządach z podporządkowaną mu radą miejską z jego komitetu wyborczego, która wraz z nim nie chcę podać się do dymisji. Choć mogą w każdej chwili złożyć mandat, a część  tłustej pensji lub diety radnego przekazać na cel dobroczynny czyli choćby ( żarówki ledowe do latarni miejskich w MiG Więcbork)  do czego nie potrzeba ustawy, ani nadętych słów w szyderczej uchwale Rady Miejskiej oraz wsparcia medialnego z Sępólna kajeńskiego dla banialuk burmistrza i radych w ich haniebnej uchwale ! Ten defetyzm burmistrza i radnych należy natychmiast przerwać i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających w Więcborku. 

W zeszłym miesiącu wpłynął do rady miejskiej Więcborka mój wniosek o obniżenie diet radnych i pensji burmistrza z jego zastępcą oraz ich odwołanie poprzez samo rozwiązanie, czyli zdanie dobrowolne swoich mandatów do czego nie potrzebna jest żadna ustawa ! Niestety irracjonalne tłumaczenie się w uchwale rady miejskiej, że jest to nie możliwe budzi wśród ludzi rozsądnych niesmak i politowanie wobec oczywistej oczywistości z której wynika w prost, że zawsze można odejść jako kogoś przerasta pełniony urząd.  Zatem nie potrzeba referendów i ustaw by zrezygnować z piastowanych urzędów czy funkcji radnego, wystarczy zaledwie i aż honor i odwaga !

Zacznijmy od bezpieczeństwa w mieście i gminie Więcborka, które wedle radnych i burmistrza jest wzorowe. Jest to nieprawdą w ostatnim czasie wszyscy doświadczyliśmy niespotykaną do tej pory skalę wandalizmów z uszkodzeniami aut, mienia prywatnego a nawet domów, były też pobicia w tym ukraińskich dzieci, wzrosła w ciemnościach plaga kradzieży również w sklepach. No i ten podstarzały masturbator i ekshibicjonista grasujący bezkarnie od miesięcy po Promenadzie i ulicach Więcborka. Burmistrz z jego zastępcą i radnymi nie raczą tego zauważyć w broniącej ich irracjonalnej uchwale rady miejskiej w której 95% radnych stanowią ludzie z komitetu wyborczego obecnego  burmistrza.

To właśnie po wyłączeniu połowy latarni ulicznych w mieście i gminie Więcbork nasiliły się wyżej wymienione patologie i przestępstwa, włącznie ze spaleniem samochodu pana Gruszczyńskiego czy kradzieżą na ulicach dziesiątek katalizatorów z aut w ciemnościach. Jednym z wielu poszkodowanych był mieszkaniec Więcborka już śp. Pan Marek Lisiecki. I co i nic zwrócenie uwagi na ten  problem wzburzyło odchodzącą władzę więcborską z radnymi, która nazywa zgłoszony problem irracjonalnym co za tupet i arogancja odchodzącej władzy i jej rzecznika medialnego !

Więcbork to jedynie na papierze stolica Krajeńskiego Parku Krajobrazowego i pełna frazesów bajka o ekologii w naszym mieście w którym kopciuchy zatruwają środowisko i mieszkańców swoimi wyziewami, czego nikt nie dostrzega z dochodzących władz miejskich Więcborka z posłuszną im radą miejską. Dlatego wystąpiłem do rady miejskiej z kolejnym wnioskiem by dali przykład mieszkańcom Więcborka i przesiedli się z swoich luksusowych aut na rowery. Chroniąc w ten sposób zdegradowane środowisko naturalne i finanse publiczne po przez oszczędności na drogim paliwie. Niestety nazwali to irracjonalnym postulatem bo do tego jeszcze nie dorośli zachowując się bardzo irracjonalne zanieczyszczając nasze miasto i gminę Więcbork swoimi wyziewami spalin z samochodów i wieloletnią bezczynnością w tym temacie. 

Nikt w tym i ja nie miał na myśli by burmistrz z urzędnikami  chodzili na pieszo na spotkanie z wojewodą do Bydgoszczy czy z Morawieckim w Warszawie, albo przewozili betoniarki i sprzęt remontowy na rowerach ! Tu chodziło o burmistrza i podległych mu urzędników, którzy marnują publiczne pieniądze na podróże służbowymi autami spalinowymi po Więcborku w prostych administracyjnych sprawach, które można zastąpić własnymi nogami i rowerem służbowym, co praktykuje się w wielu samorządach RP i UE.  Niestety okazało się to dla nich irracjonalne czyli dojrzewają powoli do normalności i oczywistości zachowując się bardzo fatalnie w tak wielkim kryzysie, bo wiedzą, że podatnik i tak za ich przejażdżki zapłaci więc można poszaleć ! Wycieczki do Premiera czy wojewody proszę sobie urządzać PKP i PKSem, a nie służbowymi autami na koszt podatników, to są realne oszczędności !

Ostatnia część mojego wniosku dotyczyła nas wszystkich i naszych gminnych pieniędzy czyli oszczędności w mieście i gminie Więcbork. To też dla burmistrza i radnych jest irracjonalne. Zatem do rzeczy przez ponad osiem lat swoich rządów burmistrz Więcborka z radą miejską nie potrafią i nie chcą wymienić żarówek sodowych na ulicach MiG Więcbork, które zużywają wielokrotnie więcej prądu od tanich żarówek ledowych ! To żarówki ledowe od ośmiu lat powinny oświetlać ulice miasta i gminy Więcbork przynosząc ogromne oszczędności miastu i nam podatnikom w/z z oświetlaniem miasta i gminy Więcbork, o co ponownie apelowałem w moim wniosku do Rady Miejskiej ! Niestety znowu usłyszałem starą bajkę, że jest projekt i może kiedyś będzie to zrobione co jest odpowiedzią irracjonalną nie tylko ekonomicznie ze strony radnych ale i burmistrza ! Oszczędności trzeba szukać w kryzysie natychmiast, a nie czekać na cud czy jałmużnę z Rządu RP, który może sypnie parę złotych na wymianę kilku lamp sodowych na ledowe !

Działania oszczędnościowe i związane z bezpieczeństwem mieszkańców w Więcborku należ podjąć już dziś wymieniając etapowo zużywające kilkakrotnie więcej prądu żarówki sodowe na tanie w użyciu żarówki ledowe. By to zrobić należy już dziś zrezygnować z niepotrzebnych inwestycji burmistrza i radnych na rzecz tych najważniejszych przynoszących korzyści materialne i bezpieczeństwo mieszkańcom oraz turystom.  Niestety o tym w swoim oderwaniu od rzeczywistości  i irracjonalności zapomnieli burmistrz i jego zastępca z radnymi miejskimi Więcborka. W Więcborku stolicy KPK od ćwierć wieku powinny dawno być zamontowane lampy solarowe wzmacniane śmigłem i baterią słoneczną ! Wówczas wszystkie latarnie w Więcborku świeciły by jasno i za darmo bez zużycia prądu z sieci energetycznej, ale to burmistrza i radnych mega przerasta ! 

Na koniec przypominam, że gmina Więcbork jest własnością wszystkich mieszkańców, którzy utrzymują radnych i burmistrza z jego personelem. Więc czas na opamiętanie i prawdziwe, a nie pozorowane oszczędności, które władze miejskie Więcborka z radnymi muszą zacząć od siebie, a dopiero po tym wymagać ich od swoich chlebodawców czyli nas mieszkańców i podatników dzięki którym mają na chleb i dach nad głową.

Arogancja i bezprawie władz miejskich i jego personelu nie ma granic, otóż już nie wytrzymali napięcia i wysokiej temperatury powietrza i ruszyli w tym tygodniu na mój dom z młotem pneumatycznym waląc nim bezprawni i bez żadnej zgody w nieswoją własność i uszkadzając  fundamenty mojego domu. Zrobili to by samowolnie zamontować swój znak drogowy co prezentuję na załączonym zdjęciu. Po mojej stanowczej interwencji u zastępcy burmistrza Więcborka dewastacja dokonywana przez personel burmistrza została przerwana, a wybita młotem pneumatyczny dziura zasypana, a fundament domu uszkodzili.  Takie bezprawie i irracjonalne działanie Urzędu Miejskiego to tylko w Więcborku.  Tak irracjonalnie i dyletancko zachowuje się przegrany i wypalony organ samorządowy !  Wobec tego bezprawia nasuwa się tylko jedno, zdanie, czas na zmiany. 

Reasumując ten defetyzm burmistrza i radnych należy natychmiast przerwać i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających w Więcborku. Trzeba włączyć natychmiast wszystkie wyłączone irracjonalnie latarnie uliczne w Więcborku przez burmistrza przy aprobacie rady miejskiej Więcborka. To samo dotyczy pozostałych inwestycji widmo z gazyfikacją ziemną Więcborka na co już wydano irracjonalnie miliony złotych by wykonać drogie projekty i uzyskać pozwolenia na budowę dla tych inwestycji widmo również drogowych czy kanalizacyjnych. Jak długo jeszcze będą marnowane publiczne pieniądze w Więcborku i w PSG !

Czas skończyć z tym lokalnym defetyzmem i prymitywną pogardą burmistrza oraz jego zastępcy poprzez ich odwołanie. Dotyczy to też podporządkowanej mu radzie miejskiej Więcborka, której brak odwagi by powiedzieć nie pogardzie i irracjonalnym decyzją burmistrza ! Na koniec żądam publicznie w oparciu o ustawę o jawności ujawnienia wykształcenia tych profesorów z UM Więcbork oraz z Rady Miejskiej, gdzie niektórzy szczycą się ukończeniem szkół podstawowych  i zawodowych oraz ujawnienie zaświadczeń medycznych, że są zdrowi psychicznie, pełniąc tak ważne funkcję samorządowe.

Polot i kłamstwa burmistrza Więcborka oraz jego zastępcy sięgnęły zenitu, tym razem na nowej tablicy informacyjnej na budynku MOPS Więcbork, gdzie burmistrz Więcborka w jego gloryfikacji wydłużył żywot nieboszczki PZPR o pięć lat. do 1995r. co przedstawiam poniżej na załączonym zdjęciu ! Żądam sprostowanie i usunięcia tego kłamstwa i głupoty komunistycznej burmistrza Kuszewskiego ! Przypominam, że komunistyczna partia PZPR została zlikwidowana i zdelegalizowana 29 stycznia 1990r. w całej Polsce również w Więcborku by to było jasne ! Natomiast na katowni UBB z PRL czy na przedwojennym Urzędzie Miejskim Więcborka i byłej rezydencji Prezydenta II RP  oraz synagodze i kościołach ewangelickich nie zawisła już żadna tablica informacyjna ! Bo czegoż można się spodziewać od tych postkomunistycznych władz Więcborka zacierających i fałszujących prawdę historyczną o naszym prastarym mieście z grodem wczesnośredniowiecznym z VII wieku i Zamkiem Zebrzydowskich i Potulickich w Więcborku ! 

Na koniec oznajmiam, wszem i wobec w tym radnym i burmistrzowi Więcborka, że posiadam po studiach Dyplom Technika Administracji, a mój stan zdrowia psychicznego jest wyśmienity i nigdy w moim życiu takich dolegliwości nie miałem, co potwierdzili niedawno wiosną 2023 roku biegli sądowi lekarze psychiatrzy i neurolodzy w opinii medycznej dla Sądu Okręgowego w  Bydgoszczy w mojej sprawie o odszkodowanie za uszkodzone kolano w Sekcji Podnoszenia Ciężarów Grom Więcbork, gdzie podnosiłem 200 kg mając 16 lat ! 

Osobiście o tą opinię lekarzy specjalistów poprosiłem by zamknąć usta chorym na nienawiść i manipulację ludziom, którzy mnie pomawiali by utrzymać się na stołkach samorządowych przy swojej miernocie i braku kompetencji. Wiec teraz czekam na wasze świadectwa i dyplomy naukowe o waszym wykształceniu oraz na medyczne opinie lekarskie o Waszym stanie zdrowia psychicznego, bo to bardzo ważne, wobec nasilających się na mnie irracjonalnych ataków z waszej strony po tym jak wszędzie ze mną przegraliście również w Sądach RP.

Wnoszę też o to w trosce o sprawowane przez Was urzędy i mandaty radnych i zachęcam do badań psychiatrycznych wszystkich dziennikarzy !  Zresztą w mojej ocenie i wielu Polaków wszyscy politycy i samorządowcy w tym i dziennikarze również z Sępólna Krajeńskiego powinni być badani psychiatrycznie raz do roku z mocy ustawy i właśnie o to do Sejmu RP wystąpiłem w trosce o nas wszystkich i ogromne nasze pieniądze jakimi politycy i samorządowcy dysponują. Proszę też ujawnić zarobki burmistrzów po 20 000 zł na miesiąc i dietki radnych, to wasi wyborcy na głowę z szoku się przewrócą !

A teraz puenta, jest zasada stara jak świat światem, kto mieczem wojuje od miecza ginie i teraz to nastąpiło, bo obywatel i wyborca ma prawo wiedzieć jakie ma wykształcenie ma samorządowiec, w tym radny i czy jest na tyle zdrowy by pełnić te zaszczytne i sowiecie opłacane przez podatników funkcje samorządowe i urzędy w tym burmistrzów i zastępców oraz lichę gazeciny pod kontrolą wójtów i burmistrzów za kasę gminną za ogłoszenia nie koniecznie parafialne.

Tomasz Roman Bracka

Rada Miejska Więcborka poparła na dzisiejszej Sesji mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie remontu całej linii kolejowej nr 281 oraz modernizacji wszystkich stacji i przystanków kolejowych na LK nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Chojnic
Sesja Rady Miejskiej Więcborka – Photo Tomasz Roman Bracka
Arogancja i bezprawie władz miejskich i jego personelu nie ma granic, otóż nie wytrzymali napięcia i ruszyli w tym tygodniu na mój dom z młotami pneumatycznym waląc nim bezprawni i bez żadnej zgody w nieswoją własność, uszkadzając  fundamenty mojego domu
Arogancja i bezprawie władz miejskich i jego personelu nie ma granic, otóż nie wytrzymali napięcia i ruszyli w tym tygodniu na mój dom z młotami pneumatycznym waląc nim bezprawni i bez żadnej zgody w nieswoją własność, uszkadzając  fundamenty mojego domu – Photo Tomasz Roman Bracka
Polot burmistrza Więcborka i jego zastępcy sięgnęło zenitu,   tym razem na nowej tablicy informacyjnej na budynku MOPS Więcbork, burmistrz Więcborka wydłużył żywot nieboszczki PZPR o pięć lat. do 1905r. co przedstawiam poniżej na załączonym zdjęciu ! Żądam sprostowanie i usunięcia tej głupoty tej komunistycznej głupoty  i przypominam że komunistyczna partia PZPR została zlikwidowana 29 stycznia 1990r. w całej Polsce również w Więcborku by to było jasne !
Polot i kłamstwa burmistrza Więcborka oraz jego zastępcy sięgnęły zenitu, tym razem na nowej tablicy informacyjnej na budynku MOPS Więcbork, burmistrz Więcborka wydłużył żywot nieboszczki PZPR o pięć lat. do 1995r. co przedstawiam poniżej na załączonym zdjęciu ! Żądam sprostowanie i usunięcia tej głupoty komunistycznej Kuszewskiego  i przypominam że komunistyczna partia PZPR została zlikwidowana 29 stycznia 1990r. w całej Polsce również w Więcborku by to było jasne – Photo Tomasz Roman Bracka
Polot burmistrza Więcborka i jego zastępcy sięgnęło zenitu, tym razem na nowej tablicy informacyjnej na budynku MOPS Więcbork, burmistrz Więcborka wydłużył żywot nieboszczki PZPR o pięć lat. do 1905r. co przedstawiam poniżej na załączonym zdjęciu ! Żądam sprostowanie i usunięcia tej głupoty tej komunistycznej głupoty  i przypominam że komunistyczna partia PZPR została zlikwidowana 29 stycznia 1990r. w całej Polsce również w Więcborku by to było jasne - Photo Tomasz Roman Bracka
Polot i kłamstwa burmistrza Więcborka oraz jego zastępcy sięgnęły zenitu, tym razem na nowej tablicy informacyjnej na budynku MOPS Więcbork, burmistrz Więcborka wydłużył żywot nieboszczki PZPR o pięć lat. do 1995r. co przedstawiam poniżej na załączonym zdjęciu ! Żądam sprostowanie i usunięcia tej głupoty komunistycznej Kuszewskiego  i przypominam że komunistyczna partia PZPR została zlikwidowana 29 stycznia 1990r. w całej Polsce również w Więcborku by to było jasne – Photo Tomasz Roman Bracka
W załączeniu Decyzja Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z potwierdzeniem mojego statusu działacza opozycji antykomunistycznej w PRL potwierdzony ponownie 30 maja 2023r. przez Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z siedzibą w Warszawie. Zatem wszystko jasne i udokumentowane by nie było niedomówień. Tomasz Roman Bracka Opozycjonista antykomunistyczny w PRL kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
W załączeniu Decyzja Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z potwierdzeniem mojego statusu działacza opozycji antykomunistycznej w PRL potwierdzony ponownie 30 maja 2023r. przez Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z siedzibą w Warszawie. Zatem wszystko jasne i udokumentowane by nie było niedomówień.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
kawaler Krzyża Wolności i Solidarności