02 maja 2024

O 10 kg więcej od rekordu Europy !!!

W sobotę na obiektach Zawiszy Bydgoszcz odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w Podnoszeniu Ciężarów OZPC do lat 17. W zawodach wystartowało 7 zawodników i 27 zawodniczek, ze względu na trudne warunki atmosferyczne do Bydgoszczy na dojechały kluby Start Grudziądz i Horyzont Mełno.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w Podnoszeniu Ciężarów OZPC do lat 17
Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Aneta Rosa 191 pkt, przed Natalią Koniec 149,6 pkt oraz Mata Sikora 147,1 pkt z Sokoła Więcbork. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Kacper Badziągowski z Sokoła Więcbork uzyskując 339,5 pkt, uzyskując zarazem wynik lepszy o 10 kg od rekordu Europy w dwuboju.

W ramach mistrzostw rozegrano też finał ligi Grand Prix. Po pięciu rundach zwyciężył Tarpan Mrocza 6973 pkt przed Sokołem Więcbork 6773 pkt i CWSPC Zawisza Bydgoszcz 5342 pkt.