03 maja 2024

Kolejne sukcesy Sokoła Więcbork

Kolejne sukcesy Sokoła Więcbork tak można śmiało określić rozegrany w Policach VIII Turniej w podnoszeniu ciężarów o puchar burmistrza gminy Police. Na turniej do Polic zaproszono kluby sportowe z Nowego Tomyśla, Białogardu, Myśliborza, Więcborka, Gołańczy i Polic.

W grupie dziewcząt do lat 15 wygrała Kudłaszyk Natalia z Nowego Tomyśla natomiast w juniorach wygrali zawodnicy Sokoła Więcbork.

Sokół Więcbork na zawodach w Policach.
1 miejsce Badziągowski Kacper
2 miejsce Dądela Krystian
3 miejsce Losy Łukasz
5 miejsce Kozłowski Kacper

Wyniki naszych zawodników są bardzo imponujące tym bardziej, że w zawodach uczestniczyło 25 zawodników z różnych klubów. Nasz miast Polski i rekordzista Europy Badziągowski Kacper przygotowuje się do ustanowienia nowych rekordów Polski i Europy podczas zbliżającego się Turnieju im. ministra II RP Becka, który odbędzie się w Bydgoszczy 7 grudnia 2013r. Kacper już dziś wyrywa na treningach na proste 110 kg i podrzuca 125 kg, co zapewne wywoła niebawem kolejne rekordy Polski i Europy.

Pozostali zawodnicy Sokoła Więcbork popoprawiali rekordy życiowe i tak Kozłowski w kat. do 62 kg wyrwał 64 kg i podrzucił 78 kg, Dądela wyrwał 87 kg i podrzucił 115 kg, Losy wyrwał 100 kg i podrzucił 116 kg. Zespołowo turniej wygrał Sokół Więcbork 107 pkt przed Nowym Tomyślem 752,3 pkt i Myśliborzem 659,8 pkt oraz Białogardem 598,2 pkt.

Pierwsza trójka otrzymała pamiątkowe puchary, a wszyscy startujący okolicznościowe medale. Zarząd Sokoła Więcbork dziękuje za zaproszenie i z przyjemnością zaprasza startujące kluby w Policach na rewanż do Więcborka w 2014r.