05 maja 2024

DWA MEDALE Z OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY DLA SOKOŁA WIĘCBORK!!!

XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywała się na ziemi łódzkiej 2013r. Podnoszenie Ciężarów rozegrano od 11-14 .07. w Dobryszycach. Wystartowało około 200 finalistów.

Kujawsko-Pomorskie reprezentowało 19-tu zawodników, z Sokoła 6, Mroczy 4, Zawiszy Bydgoszcz 4, Startu Grudziądz 2 i Horyzontu Mełno 3.
W punktacji klubowej Sokół Więcbork uplasował się na X miejscu na 52 kluby a Kujawsko-Pomorskie zdobyło III miejsce. Zawodniczki Sokoła wystartowały doskonale w kat. do 48kg. Agata Nietz była sklasyfikowana na IV miejscu i uzyskała 79kg zajmując wysokie IV miejsce. W kat. do 58kg Marta Sikora stoczyła zacięty pojedynek o medal z zawodniczką z Terespola, która prowadziła po rwaniu o 2kg (51kg), jednak w podrzucie była doskonale dysponowana podrzucając 56kg i zdobyła medal XIX OOM – ,,BRAWO”.

Nasi chłopcy rozpoczęli walkę o medal w kat. do 56kg. Wystartował Karol Tesmer i Rafał Guzy. Guzy popełnił błąd taktyczny i spalił rwanie na ciężarze 77kg pozbawiając się IV miejsca i 6pkt we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.
Tesmer był ogromnie waleczny i zaliczył 81kg w rwaniu, w podrzucie 102kg co dało mu 183kg i medal brązowy. Medal srebrny przegrał wagą ciała o 300g.

W kat.l 62kg Adrian Marach startował w gronie 19-tu konkurentów i uzyskał 180kg w dwuboju co dało mu X miejsce. Ostatnim był Adrian Brączyk , który nie zbijał wagi i wystartował w kat. do 69kg ważąc 66,2kg. Po dwóch nieudanych podejściach w rwaniu na 95kg nerwy były na granicach wytrzymałości, jednak razem z trenerem opanowany został ten ciężar w podrzucie zaliczył 116kg i po po ogromnej walce dźwignął 120kg co dało mu 215kg i VI miejsce (5 pkt).

Była to udana wyprawa zawodniczek i zawodników SOKOŁA Więcbork po najwyższe laury sportowe w dotychczasowej historii naszego klubu.