18 maja 2024

SREBRNY MEDAL ZA PODRZUT KAROLA TESMERA I BRĄZOWY MEDAL KINGI MRÓZ ZA DWUBÓJ.

Karol Tesmer na podium
W dniach 16-18 listopada w Szopienicach-Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do 17 lat w podnoszeniu ciężarów. Powiat sępoleński reprezentowały dwa

kluby z Więcborka: Sokół i Grom. Największym zaskoczeniem okazał się występ czternastoletniej Kingi Mróz z Gromu Więcbork. Kinga uzyskując wynik 109kg (48+61) zdobyła brązowy medal w kat.53kg.

W kat.58kg 9 m-ce zanotowała Klejdysz Martyna (Grom) z wynikiem 93 (42+51). Na 11 pozycji uplasowała się Szyperska Agnieszka (Grom) uzyskując 101kg (46+55).

W rywalizacji juniorów w kat. 50kg srebrny medal za podrzut zdobył Karol Tesmer (Sokół) podrzucając ciężar 87kg. W dwuboju zawodnik Sokoła ukończył na 4 miejscu z wynikiem 150kg (63+87).

W tej samej kategorii wagowej 5 miejsce zajął Rafał Guzy (Sokół) 148kg (65+83). W kat.62kg 11 miejsce zajął Adrian Brączyk również Sokół, 190kg (85+105).

Tym razem bez medalu obyło się dla Kacpra Badziągowskiego, który ukończył na 5 miejscu w kat.69kg z rezultatem 221 ( 100+121).

W klasyfikacji zespołowej juniorek zawodniczki Gromu Więcbork uplasowały się na 14 miejscu. Zawodnicy Sokoła zajęli w klasyfikacji juniorów 7 miejsce.

W ogólnej klasyfikacji dziewcząt i chłopców Sokół zajął 15 miejsce, natomiast Grom 29. Województwo kujawsko-pomorskie uplasowało się na 2 miejscu.