04 lipca 2020

Czas na więcborskie majówki i imprezy plenerowe wiosną i latem w lasku miejskim i na Promenadzie !

Post już się zakończył panie burmistrzu i radni miesięcy czas na więcborskie majówki i imprezy plenerowe wiosną i latem na muszli koncertowej w lasku miejskim i na Promenadzie ! Nasi liczni czytelnicy w tym mieszkańcy Więcborka oraz turyści od lat domagają się rozrywki w mieście i zabaw tanecznych do białego rana, które za czasów obecnego burmistrza zostały całkowicie wyeliminowane z Więcborka.

Ludzie z nostalgią wspominamy liczne majówki w święta majowe oraz zabawy w lasku miejskim i na promenadzie w Więcborku w okresie wiosenno – letnim.  Przecież ludzie chcą się bawić przy muzyce łatwej i przyjemnej na zabawach i majówkach ! Dlaczego im to żałujecie władze miejskie i radni. Jak długo jeszcze mamy się zamartwiać szarością życia i nudą w smutnym i sennym mieście Więcbork !

Zastanawiam się poco wyremontowano za miliony złotych z kasy miejskiej Więcborka, Promenadę oraz obiekty w lasku miejskim z muszlą koncertową,  gdzie od wielu lat nic się nie dzieje wiosną i latem ! Sam zorganizowałem za własne pieniądze w lasku miejskim dziesiątki festynów imprez dancingowych dla tysięcy mieszkańców Więcborka i turytów w latach 90-tych minionego stulecia, które trwały do rana.

To samo dotyczy Licznych koncertów, rockowych, bluesowych i innych mojego autorstwa w obecnej siedzibie KBS Więcbork i na muszli koncertowej w Więcborku. Dziś niestety straszy tam nudą, a miało być tyle rozrywek, pytam, gdzie one są panie burmistrzu i animatorzy i kreatorzy życia rozrywkowego w naszym mieście  !

Niestety turystyczne miasto Więcbork powoli umiera za rządów obecnego burmistrza i radnych ! Maj się kończy, a plenerowych imprez majowych w lasku miejskim i na promenadzie jak nie było tak niema. Zamknięto, też liczne więcborskie lokale rozrywkowe i gastronomiczne z kinem Promień, zatem ludzie w domach siedzą, bo ile można bruki szlifować i słuchać muzyki poważnej. 

Niema już Okrąglaka, zburzono bar Hangar, zlikwidowano Tawernę, Turystyczną, Piwiarnie na Promenadzie, Bar Dworcowy, Milenium, Gościwitę, Kebaby, Grandiozę. Barak do dziś obiecywanej od dziesięciu lat restauracji w lasku miejskim. Restauracja na plaży miejskiej też nie działa. Przetrwały jedynie restauracje Pomorzanka,  Pod Koroną i cukiernia U Ignaca.

Rozkradziono łodzie, żaglówki, kajaki z Hangaru przy ul Strzeleckiej, który niedawno wyburzono ! Zapadły się też pod ziemię łodzie wioślarskie z sekcji wioślarskiej Gromu Więcbork na Kręciszku wraz z budynkiem po którym niema już śladu ! Rozebrano kręgielnie w lasku miejskim przez byłe władze miejskie Więcborka. Poco ludziom kręgle, przecież ludzie mają być smutni i skołowani wtedy lepiej się nimi manipuluję i rządzi przez ala inteligentów i kreatorów nicości.

Co zatem mają począć mieszkańcy Więcborka i turyści w turystycznym mieście, niestety muszą się nudzić !  Nasze miasto pod tym względem powoli umiera, a wraz z nim turystyka ! Wielu młodych ludzi masowo emigruje z naszego miasta za granicę i do innych miast. Niestety władze miejskie i radni  robią niewiele by mieszkańców i turystów tu zatrzymać.

Tomasz Roman Bracka

 

Byłem jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. Załączony dokument podpisany przeze mnie do Premiera Mazowieckiego to poświadcza w sprawie festiwalu muzyków rockowych na rzecz funduszu Premiera Mazowieckiego, którego byłem współorganizatorem, a który to festiwal zablokowała nielegalnie Rada Miejska Więcborka – Tomasz Bracka
Byłem jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. Załączony dokument podpisany przeze mnie do Premiera Mazowieckiego to poświadcza w sprawie Festiwalu Muzyków Rockowych Więcbork 1990 r. na rzecz funduszu Premiera Mazowieckiego, którego byłem współorganizatorem, a który to festiwal zablokowała nielegalnie Rada Miejska Więcborka i postkomuniści. – Tomasz Roman Bracka
Koncerty i festyny na muszli koncertowej w lasku miejskim w Więcborku organizowane przez agencję artystyczną Tomasza Bracka.
Koncerty i festyny na muszli koncertowej w lasku miejskim w Więcborku organizowane przez agencję artystyczną Więcbork 1994 r.- Tomasza Roman Bracka.
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka podczas jednego z kilkudziesięciu festynów i zabaw plenerowych w lasku miejskim w Więcborku jaki zorganizowałem nieodpłatnie dla mieszkańców Więcborka i turystów w latach 90 - tych minionego stulecia. Tomasz Roman Bracka
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka podczas jednego z kilkudziesięciu festynów i zabaw plenerowych w lasku miejskim w Więcborku jaki zorganizowałem nieodpłatnie dla mieszkańców Więcborka i turystów w latach 90 – tych minionego stulecia. Więcbork 1991 r.
Tomasz Roman Bracka
Wspomnienie koncertu z Czesławem Niemenem w Tucholi w 1992 r. o którym już wcześniej pisałem. Na zdjęciu promowana na tym koncercie przez Niemena płyta Terra Deflorata z dedykacja Czesława Niemena dla mnie Tomasz Roman Bracka. Po koncercie udzieliłem z Czesławem Niemenem wywiadu, co zarejestrowała obecna na sali kamera. Ten nasz wywiad i fragment koncertu już niebawem zostanie opublikowany. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka
Wspomnienie koncertu z Czesławem Niemenem w Tucholi w 1992 r. o którym już wcześniej pisałem. Na zdjęciu promowana na tym koncercie przez Niemena płyta Terra Deflorata z dedykacja Czesława Niemena dla mnie Tomasz Roman Bracka. Po koncercie udzieliłem z Czesławem Niemenem wywiadu, co zarejestrowała obecna na sali kamera. 
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka
Tomasz Roman Bracka na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie z zakazanym przez komunistów z PRL napisem na koszuli '' Uwolnić więzionych za przekonania''czyli żywa demonstracja w PRL - Jarocin 1988 r.
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie z zakazanym przez komunistów z PRL napisem na koszuli ” Uwolnić więzionych za przekonania”czyli żywa demonstracja antykomunistyczna Solidarności i FMW na rzecz których działałem w PRL – Jarocin 1988 r.  Pierwsza moja wizyta jako opozycjonisty i rockmana była w Jarocinie  w 1986 r. i kolejne w 1987 r, 1988 r, 1989 r. i 1990 r.- pozdrawiam Tomasz Roman Bracka
Tomasz Roman Bracka po koncercie w klubie studenckim Beanus w Bydgoszczy 1990 r.
Tomasz Roman Bracka po koncercie w klubie studenckim Beanus w Bydgoszczy 1990 r.
Jeden z wielu kilkudziesięciu festynów i zabaw plenerowych w lasku miejskim w Więcborku jaki zorganizowałem nieodpłatnie dla mieszkańców Więcborka i turystów w latach 90 - tych minionego stulecia. Tomasz Roman Bracka
Jeden z wielu kilkudziesięciu festynów i zabaw plenerowych w lasku miejskim w Więcborku jaki zorganizowałem nieodpłatnie dla mieszkańców Więcborka i turystów w latach 90 – tych minionego stulecia. Więcbork 1994 r.  – Tomasz Roman Bracka
Tłumy fanów na udanym koncercie zespołu Big -Cyc w lasku miejskim w Więcborku w 1996r. zorganizowany przez agencje artystyczną Tomasza Bracka
Tłumy fanów na udanym koncercie zespołu Big -Cyc w lasku miejskim w Więcborku w lipcu 1996 r. zorganizowany przez agencje artystyczną  – Tomasz Roman Bracka
Tomasz Roman Bracka i Ryszard Riedel po koncercie zespołu Dżem w filharmonii pomorskiej w Bydgoszczy 20 kwiecień 1991r. Dzień wcześniej zorganizowałem koncert DŻEMU w Pile i był to pierwsze koncerty w Polsce promujące płytę DETOX. mojej produkcji artystycznej pozdrawiam Tomasz Bracka
Tomasz Roman Bracka i Ryszard Riedel po koncercie zespołu Dżem w filharmonii pomorskiej w Bydgoszczy 20 kwiecień 1991r. Dzień wcześniej zorganizowałem koncert DŻEMU w Pile i był to pierwsze koncerty w Polsce promujące płytę DETOX. mojej produkcji artystycznej pozdrawiam – Tomasz Roman Bracka
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka i Martyna Jakubowicz przed koncertem w trakcie wywiadu dla TVP w Bydgoszczy. Koncert został zorganizowany w kinoteatrze POW w Bydgoszczy przez moją agencje artystyczną w dniu 24 lutego 1991 r. Tomasz Roman Bracka
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka i Martyna Jakubowicz przed koncertem w trakcie wywiadu dla TVP w Bydgoszczy. Koncert został zorganizowany w kinoteatrze POW w Bydgoszczy przez moją agencje artystyczną w dniu 24 lutego 1991 r. Tomasz Roman Bracka
Tomasz Bracka uhonorowany owacjami i stosownym dyplomem burmistrza Więcborka i dyrektora MGOK Więcbork za wybitne zasługi na rzecz więcborskiej kultury
Tomasz Bracka uhonorowany owacjami i stosownym dyplomem burmistrza Więcborka i dyrektora MGOK Więcbork za wybitne zasługi na rzecz więcborskiej kultury Więcbork 27 maja 2011 r.
Zabawa w lasku miejskim w Więcborku w ramach intronizacji Króla KBS Więcbork Tomasza Bracka 2011 r.
Zabawa królewska w lasku miejskim w Więcborku w ramach intronizacji Króla KBS Więcbork Tomasza Romana Bracka 2011 r.
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę'' z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy - foto gazeta więcborska
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę” z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy. Rytel sierpień 2018 r. – foto gazeta więcborska
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę'' z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy pod moim patronatem i gazety więcborskiej - foto Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę” z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy pod moim patronatem i gazety więcborskiej sierpień 2018 r.  – foto Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę'' z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy pod moim patronatem i gazety więcborskiej - foto Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę” z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy pod moim patronatem i gazety więcborskiej sierpień 2018 r. – foto Tomasz Roman Bracka
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej, Na zdjęciu basista zespołu Dżem Beno Otręba i Tomasz Bracka – foto gazeta więcborska 23. 07. 2017 r.
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej, Na zdjęciu basista zespołu Dżem Beno Otręba i Tomasz Bracka – foto gazeta więcborska 23. 07. 2017 r.
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej - foto Dżem
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej 23 lipiec 2017 r. – foto Dżem 
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej, Na zdjęciu lider zespołu Dżem Maciek Balcar i Tomasz Roman Bracka  23. 07. 2017 r. – foto Leszek Martinek manager Dżemu dla gazety więcborskiej.
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej - foto gazeta więcborska
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej  23. 07. 2017 r.  – foto gazeta więcborska
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę'' z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy - foto gazeta więcborska
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę” z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy. Rytel sierpień 2019 r. – foto gazeta więcborska
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej - foto Tomasz Bracka
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej  23. 07. 2017 r. – foto Tomasz Roman Bracka
Prowadziłem też fac club Dżemu jako producent Artystyczny Dżemu w latach 90 - tych minionego stulecia. Poniżej kartka od legendarnego zespołu Dżem z do mnie i więcborskiego fan clubu z 1992 r. z podpisami całego zespołu w tym Ryszarda Riedla i Pawła Bergera . Tomasz Roman Bracka
Prowadziłem też fac club Dżemu jako producent Artystyczny Dżemu w latach 90 – tych minionego stulecia.
Poniżej kartka od legendarnego zespołu Dżem z do mnie i więcborskiego fan clubu z 1992 r. z podpisami całego zespołu w tym Ryszarda Riedla i Pawła Bergera – Tomasz Roman Bracka
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka 26 lat temu z pilotem po przylocie na stadion miejski do Więcborka. Przy okazji setki mieszkańców Więcborka i turyści mogli sobie polatać śmigłowcem nad Więcborkiem ! Moi oponenci w tym czasie latali na drzwiach od stodoły, a tyle mają do powiedzenia o mnie dziś ! - pozdrawiam - Tomasz Roman Bracka
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka 26 lat temu z pilotem po przylocie na stadion miejski do Więcborka. Przy okazji setki mieszkańców Więcborka i turyści mogli sobie polatać śmigłowcem nad Więcborkiem !
Moi oponenci w tym czasie latali na drzwiach od stodoły i chodzili na nieszpory do SB, a tyle mają do powiedzenia o mnie dziś ! – pozdrawiam – Tomasz Roman Bracka
Poniżej pisemne gratulacje i sto lat od Pawła Kukiza i całego zespołu Dżem po odznaczeniu mnie przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka
Poniżej pisemne gratulacje i sto lat od Pawła Kukiza i całego zespołu Dżem po odznaczeniu mnie przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski na wniosek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski – pozdrawiam Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę'' z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy - foto gazeta więcborska
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę” z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy  na zdjęciu Jerzy Styczyński Dżem i Tomasz Roman Bracka przed wejściem na scenę. Rytel sierpień 2018 r.  – foto gazeta więcborska
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę'' z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy - foto Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę” z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy sierpień 2018 – foto Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę'' z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy - foto Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę” z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy sierpień 2018 – foto Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę'' z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy - foto Tomasz Roman Bracka
Koncert ,,Pokonaj Nawałnicę” z zespołem Dżem w Rytlu w rocznicę zeszłorocznej nawałnicy sierpień 2018 r. – foto Tomasz Roman Bracka
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej - foto Tomasz Bracka
Udany koncert zespołu Dżem w Tucholi pod patronatem medialnym gazety więcborskiej 23. 07. 2017 r. – foto Tomasz Bracka